23/1-2
Erősödünk… erősödünk…

Átcímkéztem a hullámokat, mert további erősödés történt az amerikai dollárral szemben. Eszerint további forint erősödés várható.
3-as hullám 50%-áig is visszaerősödhetünk, így fedésbe kerülhet ((y))=((w))-vel is. Ez körülbelül 340 Ft.
Itt számítok majd a forint újabb gyengülésére.
50
Jelek, amelyek nem kedveznek a forint további erősödésének…

Tegnapra szépen erősödött a forint. 🙂 Véleményem szerint ((y)) hullám fejeződik be éppen. Alternatívaként felvetem a ((a)) hullámot, amely öt hullámból áll lefelé, egy nyíló háromszöget alkotva, de erre kevesebb az esély. Elsősorban korrekciónak gondolom ezt a visszahúzást a nagyobb trenddel szemben. Először is hét hullám volt lefelé, amellyel az ár elérte minor 3-ból a 0,382-es visszahúzódási szintet szeptember vége óta. Ugyanakkor létrejött a ((w)) és ((x)) közti egyenlőség, ami arra enged következtetni, hogy a korrekció befejeződött. Továbbá a szinteket nézve az előző emelkedés fraktáljának kis iv-eséig húzódott vissza. Innen általában meg szokott fordulni az ár. Akkor lehetek biztosabb ebben a címkézésemben, ha az ár meghaladja ((x)) hullámot. Azaz egy impulzív szerkezetben öt hullámot készít a piac felfele és befejezi a nagyobb, minor trendet. Mindenesetre az ár kisebb visszahúzódás után folytathatja a csökkenést, de erre még kisebb esélyt látok, ha tartom magam a címkézéshez. Fontos: ((y)) hullám (b) hullámának meghaladása erősíteni fogja a minor trend folytatódását, és a forint újbóli gyengülését.
47
Lassú fordulat?…

Ezen a héten lassú fordulást figyelek meg. Van még további erősödésre is jel, de a piac hamarosan dönteni fog. Mindenesetre az EUR-HUF pár már erőteljesebb fordulatot tett. A dollárral szembeni fordulást egy háromszöggel az ((Y))-hullámban látom kifejlődni. Ez hirtelen kipattanó forint leértékelődést jelezhet, amely hamarosan megtörténhet. Egyenlőre a dollár erősödését figyelem a forinttal szemben. Ha mégis tovább tudnánk erősödni (azaz nem három hullám, hanem 5 hullám fejlődne ki), az vagy oldalazást, vagy nagyobb erősödést jelenhetne a dollárral szemben hosszabb távon is.
45 – 46
A forint gyengülni vagy erősödni fog a héten?

Fogalmam sincs, hogy a hazai deviza további erősődés előtt áll, vagy inkább gyengülni fog ismét, de a hullámokkal kapcsolatos tudásom alapján most egy érdekes szinthez érkezett. Gyengülésre számítok, mivel a hármas hullámok általában 38%-ot szoktak visszavenni magukból, ezt a szintet most el is érte. Továbbá az erősődés folyamán kialakuló lefelé haladó mintázat inkább korrekciós mint impulzív (dupla zigzag?). Elképzelésemet a korrekció szerkezetében gyakran fellelhető egyenlőség is támogathatja. Még nem címkézem fel a 4-et, mert még meg kell várni, hogy a csatornából kitörjön továbbá megmeghaladnia (x) hullám magasságát. Akkor már bizonyosabb lesz a címkézés egésze is.
43 – 44
Forint következő lépés…


Ez a két hét inkább a (b) hullám fejlődéséről szólt. Hogy ez egy háromszög, vagy egy komplex flat-zigzag-zigzag korrekció szerintem ma már eldőlhet. Figyelmem újra a forint erősödését kellene kövesse, mégpedig 5 szub-hullámban amely aztán elkészíti (c) hullámot. Kb. annyit kellene mennie mint (a) hullám értéke, és ezen a ponton figyelni, hogyan fog újra gyengülni a magyar fizetőeszköz.
42
További forint erősödés?

Ezen a héten a forint többet erősödött vissza, mint amire számítottam. Úgy látszik, minuette szinten (c) hullám épül fel. Ez egy (a)-(b)-(c) zigzag korrekció lesz, mivel éles az iránya lefelé 5 hullámban, és (b) hullám nem rallizott sokat (38%-ot) ellen irányban.
Ugyanakkor azt is figyelembe kell vennem, hogy ez a zigzag csupán egy későbbiekben felépülő nagyobb korrekciós minta első építőeleme lehet. Mivel az előző öt hullám negyedik hulláma (piros vonal) nem nyújtott az esésnek ellenállást, ezért tehát azt kell feltételeznem, hogy a következő, egyel magasabb trendszint negyedik hullámáig fog tovább erősödni a forint. Tehát a jelenlegi hullámszámlálásom változott ugyan, de a forint erősödés marad a fókuszban.
Hagyj üzenetet